تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹
کد مطلب : ۶۶
وزیر بهداشت از ارزیابی دقیق نوشت افزار ایرانی و وارداتی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان ملی استاندارد ایران خبر داد.
وزیر بهداشت سعید نمکی
وزیر بهداشت سعید نمکی
خودکفایی در تامین نوشت افزار و لوازم مورد نیاز دانش آموزان علاوه بر ممانعت از خروج ارز و عدم وابستگی به محصولات بی کیفیت خارجی، از جنبه های فرهنگی نیز اهمیت دارد. توجه به رونق تولید ملی در سال های اخیر بیشتر شده اما نباید کیفیت و استاندارد به بهانه حمایت از کالای ایرانی ازاولویت خارج شود.
با وجود اینکه تولید کننده های نوشت افزار از نبود استاندارد مدون و مشخصی برای سنجش کیفی این محصولات سخن گفته اند اما وزیر بهداشت با قاطعیت از ارزیابی دقیق مواد این نوع کالاها و نظارت کافی بر واردات آن ها از سوی
وزارت بهداشت و سازمان ملی استاندارد خبر می دهد.
سعید نمکی در گفت وگو با خبرنگار پرگار اظهار کرد: ارزیابی سلامت و استاندارد بهداشتی مربوط به نوشت افزار، وسایل بازی کودکان و محصولاتی از این قبیل در حوزه بهداشت حرفه ای است و بدون شک تیم «بهداشت حرفه ای» و «بهداشت محیط » مشغول در وزارت بهداشت، بر همه این موارد نظارت دارند.
وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: حتی متریال اسباب بازی ها هم توسط سازمان استاندارد از نظر کیفیت بهداشت و سلامت به دقت ارزیابی می شود.
این عضو کابینه دوازدهم واردات برخی نوشت افزارهای چینی ساخته شده از مواد بازیافتی بیمارستانی به ایران را تکذیب کرد و گفت: هم وزارت بهداشت و هم سازمان استاندارد بر واردات هرگونه نوشت افزار نظارت کافی دارند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما