تاریخ انتشارچهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۹
کد مطلب : ۱۰۹
در زمینه تولید نوشت افزار ۳۴ واحد تولیدی در انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان نوشت افزار کشور فعالیت دارند که زمینه اشتغال را برای بیش از پنج هزار نفر را فراهم آورده اند.
در زمینه تولید نوشت افزار ۳۴ واحد تولیدی در انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان نوشت افزار کشور فعالیت دارند که زمینه اشتغال را برای بیش از پنج هزار نفر را فراهم آورده اند.
به گزارش ایمنا به نقل از شاتا، در زمینه تولید خودکار هشت واحد تولیدی عضو انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان نوشت افزار کشور بوده که ظرفیت اسمی این واحدها در مجموع ۶۵۶ میلیون عدد خودکار است.
در این راستا توان تولید خودکار اعضای انجمن ۴۸۰ میلیون عدد است که این توان تولیدی برای یک هزار نفر اشتغالزایی به وجود آورده است.
لازم به ذکر است، سرانه مصرف سالیانه خودکار در کشور ۳۰۰ تا ۳۵۰ میلیون عدد خودکار است، حجم واردات این کالا در سال ۱۳۹۷ حدود ۶۵۰ تن معادل ۸۲ میلیون عدد و در سال ۱۳۹۸ حدود ۵۷ میلیون عدد بوده است.
همچنین در بخش تولید ماژیک چهار واحد تولیدی با ظرفیت اسمی ۲۴۸ میلیون و ۵۰۰ هزار عدد در انجمن عضویت دارند که توان تولیدی آنها ۱۶۰ میلیون عدد ماژیک می‌باشد و این توان تولیدی برای ۸۹۰ نفر ایجاد شغل نموده است.
شایان ذکر است که سرانه مصرف سالیانه ماژیک در کشور ۱۴۵ تا ۱۵۰ میلیون عدد بوده و حجم واردات این محصول در سال ۱۳۹۷ حدود ۸۷۳ تن معادل ۵۵ میلیون عدد و در سال ۱۳۹۸ حدود یک هزار تن و معادل ۸۰ میلیون عدد بوده است
ظرفیت تولید ۵ میلیون مداد و ۱۰۰ میلیون جلدی دفتر
در زمینه تولید مداد نیز ۵ واحد تولیدی با ظرفیت اسمی در مجموع ۴ میلیون و ۳۲۱ هزار و ۶۶۰ قراص مداد در حال فعالیت می‌باشند که توان تولیدی این واحدها ۵ میلیون قراص است و این توان تولیدی زمینه اشتغال ۲۲۰۰ نفر را فراهم آورده است.
شایان ذکر است که مصرف سرانه سالیانه این کالا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار قراص است و حجم واردات آن در سال ۱۳۹۷ حدود ۵۶۸ تن معادل ۶۷۰ هزار قراص و در سال ۱۳۹۸ حدود ۳۴ تن و معادل ۳۷ هزار قراص بوده است.
از سوی دیگر پنج واحد تولیدی در زمینه تولید دفتر با ظرفیت اسمی در مجموع ۲ هزار و ۵۴۶ تن داریم که توان تولیدی این واحدها ۱۰۰ میلیون جلد دفتر می‌باشد
همچنین سرانه مصرف سالیانه این کالا ۱۵۰ تا ۱۶۰ میلیون جلد و حجم واردات آن در سال ۱۳۹۷ معادل ۹۶ تن و در سال ۱۳۹۸ معادل دو تن بوده است.
در زمینه تولید مداد پاک کن نیز چهار واحد تولیدی با ظرفیت اسمی ۲ هزار و ۲۱۸ تن و همین توان تولیدی در حال فعالیت است که زمینه اشتغال ۶۱۵ نفر را فراهم آورده است.
سرانه مصرف سالیانه این محصول ۲۳۰۰ تن است که حجم واردات آن در سال ۹۸ حدود ۳۵۰ تن بوده است.
در حوزه تولید ابزارهای اندازه‌گیری نیز هشت واحد تولیدی با ظرفیت اسمی ۴۳۳۹ تن و توان تولیدی یک هزار و ۲۰۰ تن در حال فعالیت می‌باشد که زمینه اشتغال ۴۵۰ نفر را فراهم آورده است. سرانه مصرف سالیانه ابزارهای اندازه‌گیری نیز یک هزار و ۵۰۰ تن می‌باشد.
لازم به ذکر است در مجموع در زمینه تولید نوشت افزار ۳۴ واحد تولیدی در انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان نوشت افزار کشور فعالیت دارند که زمینه اشتغال را برای بیش از ۵ هزار نفر را فراهم آورده‌اند.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما