تاریخ انتشارشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲
کد مطلب : ۷۰
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه نمایندگان آماده شنیدن مطالبات و مشکلات تولیدکنندگان نوشت افزار ایرانی- اسلامی هستند، گفت: تا کنون هیچ عزم و تمایلی از سوی فعالان این صنف برای گفت و گو با مجلس مشاهده نکرده ایم.
هیچ عزمی از سوی تولید کنندگان نوشت افزار برای گفت و گو با مجلس ندیدیم
طیبه سیاووشی شاه‌عنایتی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پرگار با اشاره به بازدید خود از نمایشگاه نوشت‌افزار ایرانی- اسلامی اظهارکرد: تا جایی که در جریان مسائل این صنف قرار گرفتم مهم‌ترین دغدغه آن‌ها ثبت نوشت افزار به عنوان یک کالای فرهنگی بود که دستگاه‌های متولی یعنی وزارت صمت و وزارت اقتصاد باید به این موضوع ورود کنند. نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی پیرامون
همکاری کمیسیون فرهنگی مجلس در فرهنگ‌سازی از طریق نوشت‌افزار‌های ایرانی نیز گفت: با‌وجود اینکه از طریق رسانه‌ها برخی مشکلات این صنف منتشر می‌شود اما هیچ تمایلی برای گفت‌و‌گو میان تشکل‌های این حوزه با نمایندگان و دولت مشاهده نشده‌است در حالی که طرح مطالبات آن ها در مجلس و کمیسیون‌های تخصصی می‌تواند مفید باشد.
سیاووشی به اشاره به اهمیت رقابت‌پذیری کالاهای ایرانی به ویژه در حوزه‌های فرهنگی افزود: در شرایط کنونی به دلیل مسائل اقتصادی و محدودیت واردات، فروش کالا‌های ایرانی افزایش یافته اما این افزایش فروش نباید فعالان و تولیدکنندگان این عرصه را
از رقابت‌پذیری غافل کند، بلکه این صنف باید به مباحث کیفی و تبلیغاتی نیز توجه داشته‌باشند تا در شرایط رقابتی هم با استقبال از سوی بازار مصرف مواجه شوند.
وی ادامه داد: یکی از جنبه‌های مهم در رقابت‌پذیری، استفاده از طرح‌هایی در نوشت‌افزار‌های ایرانی است که باید با نگاه روانشناسانه در حوزه کودک و تبلیغات کارشناسی شده‌باشد تا بهتر بتواند جلب مشتری کند و این ضعف در تولیدات ایرانی وجود دارد.
سیاووشی تاکید‌کرد: نمایندگان در مجلس آمادگی گفت‌و‌گو و تعامل با فعالان عرصه نوشت‌افزار ایرانی- اسلامی برای شنیدن مطالبات آن‌ها را دارند. 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما