تاریخ انتشاردوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
کد مطلب : ۹۷
برگزیدگان پنجمین دوره‌ جایزه فیروزه معرفی شدند؛

«سفیر» و «گل یا پوچ» برگزیدگان بخش نوشت‌افزار جشنواره فیروزه

هیئت داوران پنجمین جایزه فیروزه، آثار برتر ارائه شده به دبیرخانه این جشنواره را در چهار بخش؛ اسباب بازی و عروسک، نوشت افزار، هدایای فرهنگی و استارت‌آپ‌های فرهنگی معرفی کرد.
«سفیر» و «گل یا پوچ» برگزیدگان بخش نوشت‌افزار جشنواره فیروزه
به گزارش پرگار، پنجمین جشنواره‌ کالاهای فرهنگی، فیروزه با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.
علی فریدونی؛ مدیرکل مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و دبیر پنجمین دوره جایزه فیروزه درباره این جشنواره بیان کرد: در راستای رونق تولید کالای فرهنگی داخلی و حمایت و تشویق ایده‌های نو، دبیرخانه پنجمین دوره جایزه فیروزه از طراحان، ایده‌پردازان و تولیدکنندگان اسباب‌بازی و عروسک، نوشت‌افزار و هدایای فرهنگی دعوت کرده بود.
بخش نوشت افزار جشنواره فیروزه منتخب اول نداشت!
پس از اعلام نظر هیئت داوران در بخش نوشت افزار هیچ اثری به عنوان مقام نخست انتخاب نشد؛ همچنین در این بخش اثر «خودکار مشاهیر سفیر» تولید رز تحریر یزد مقام دوم را از آن خود کرد. «دفاتر تحریر» از شرکت شرکت گل یا پوچ نیز به مقام سوم رسید.
در بخش استارتاپ‌های فرهنگی استارت آپ «لالامی» جایزه‌ی دوم این بخش را دریافت کرد و استارت آپ «آرت نوین» و استارت آپ «ریسمون» حائز مقام سوم شدند. همچنین هیئت داوران از استارت آپ «چاپلی»، طراح و تولید کننده «صندلی راست، چپ دست»، «مجموعه آهوگ»، «مجموعه دوزلی بوک»، «مجموعه سوچن» و «مجموعه سوغات» تقدیر کردند.
گفتنی است عروسک «چوب با و دختر دال» اثر شیوا صارمی منفرد در بخش عروسک حائز مقام نخست شد. مجموعه عروسک‌های «نارین» اثر مجموعه عروسک‌های نارین مقام دوم را از آن خود کرد و عروسک «بی» به مقام سوم رسید. همچنین از اعظم خواجه طراح و سازنده‌ی «عروسک های اقوام» تقدیر شد.
در بخش هدایای فرهنگی جایزه‌ی نخست به شرکت تعاونی «نقش دستان ماهتاب» تعلق گرفت. شرکت «اورشم» توانست رتبه‌ی دوم را از آن خود کند و گروه «سوچن» به عنوان رتبه‌ی سوم شناخته شد.
در این بخش از موسسه فرهنگی هنری شمیم فرهنگ و قلم(شفق)، مجموعه سوزن‌دوزی خواهران عصاره، مجموعه نقش سپند، مجموعه ماه نو عالم آرا، شرکت کاکتوس، مجموعه پیکسلو، گروه هنرپویان دستان بوشهر، شرکت تعاونی نخ سوزن گلستان تقدیر به‌عمل آمد.
در بخش اسباب بازی «اوسا بنا» از شرکت آرتینا توانست مقام نخست این جشنواره را کسب کند. همچنین از اسباب‌بازی‌ های «شا دزد وزیر» اثر شرکت فربود انگاره واقعیت خیال و بازی «کش فلو» اثر گروه تولیدی هوش ثروت دارا آفرین و اسباب‌بازی « هیلکا» تقدیر شد.
گفتنی است پنجمین جشنواره فیروزه که ۲۴ دی ماه در موسسه فرهنگی هنری صبا آغاز به کار کرده بود، ۲۹ دی به کار خود پایان داد.
انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما